Přijímací zkoušky

  • V průběhu září 2022 zaktualizujeme informace o přijímacích zkouškách 2023.
  • Jak tomu bylo minulý rok, si můžete přečíst níže ...
  • Můžete také kontaktovat ředitelku školy Romanu Lisnerovou.

Jak budou probíhat přijímací zkoušky?

Zajímá vás, jak bude probíhat přijímací rozhovor? Co je to portfolio a jak jej sestavit?

Forma přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky do Gymnázia ARTION budou probíhat formou rozhovoru. Budeme si povídat o vašem motivačním dopisu (ten nám pošlete s přihláškou) a společně se podíváme do vašeho portfolia.

Přihláška ke studiu (příjem přihlášek je již ukončen)

Použijte přihlášku s růžovým podtiskem. Formulář s vyplněnými údaji naší školy je ke stažení ZDE. 

Zvolte si termín přijímací zkoušky (= ten druhý v přihlášce vymažte), doplňte zbývající údaje a do 20. května 2022 přihlášku odešlete poštou na adresu Gymnázium ARTION, Mikulandská 134/5, 110 00 Praha 1 – Nové Město. K přihlášce přiložte motivační dopis (viz informace níže). Žádné další doklady (lékařský posudek atd.) nejsou potřeba.

Nejpozději 7 dnů před konáním školní přijímací zkoušky obdržíte pozvánku s přesným datem, hodinou a místem konání zkoušky. 

Co napsat do motivačního dopisu?

Je to jednoduché. Zajímá nás, co zajímá vás. Co vás vede právě do ARTIONU? Jaký máte vztah k umění, co máte za sebou a čemu byste se chtěli v této oblasti věnovat? Které předměty, vědy nebo oblasti života vás zajímají? Od čeho se nemůžete odtrhnout? Jak trávíte svůj volný čas? Co hlavního byste se chtěli naučit v angličtině a v nějakém dalším jazyce?

Anebo sestavíte motivační dopis jinak, lépe nebo originálněji. Je to na vás.

Co je to portfolio?

Je to jednoduché. Jde o věci, které mluví o vás za vás. Můžete je přinést v šanonu, v deskách, v krabici, na flashce, v odkazu na disc … Forma nerozhoduje. Může se jednat o vaše výtvory, produkty, výrobky, díla, eseje, příspěvky (třeba na sítích), certifikáty, potvrzení, doporučení, diplomy, audia, videa, příběhy, sebehodnocení … Zkrátka vše, co charakterizuje vaši osobnost, vaše znalosti, vaše dovednosti, vaše schopnosti, vaše aktivity, vaše výsledky, vaše zájmy, vaše priority, anebo to, čeho si ceníte.

Portfolio přinesete s sebou až na přijímací rozhovor.

Jak bude probíhat přijímací rozhovor?

Budeme mluvit o vaší motivaci ke studiu (co máte v motivačním dopisu). Představíte nám také vaše portfolio a my se budeme ptát, co pro vás „ty věci“ znamenají, jak vznikly, jaká práce i emoce je za nimi. Pokud se cítíte dobře v cizích jazycích, můžeme na chvíli přehodit výhybku do angličtiny. Pokud budete chtít, můžete nám předvést něco ze svých dovedností v oblasti umění či vědy. Budeme se ptát a vy budete odpovídat, komentovat, ukazovat … A bude nás také zajímat, jaké otázky máte vy na nás. Při rozhovoru klidně použijte vaši vlastní přípravu, osnovu či poznámky.

Jste přijati na jinou školu a všimli jste si Artionu?

Jsme zbrusu nové gymnázium a nemohli jsme se zapojit do prvního kola přijímacího řízení. Pokud jste nyní zjistili, že jsme pro vás ti praví, přihlaste se na přijímací zkoušky. V tomto případě se jedná o přestup, který pak zařídíme za vás. Přestoupit můžete i do 2. ročníku.

Co bude důležité pro studium v Gymnáziu ARTION?

Váš zájem o umění – tanec, hudbu, výtvarné umění nebo literaturu; vaše aktivita při práci na sobě v oblasti cizích jazyků; vaše zapojení do prakticky pojatých vědních projektů; ochota spolupracovat s dalšími studenty; vaše kreativita a otevřenost k přijímání nových poznatků a objevování nových věcí. ARTION totiž nelze odsedět.

Máte dotazy?

Napište nám nebo si s námi domluvte osobní/online schůzku.

Chcete s námi zůstat 
v kontaktu

Pozvěte nás do své pošty a my vám jednou za čas pošleme
to nejzajímavější z ARTIONu.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.

Sledujte nás

Na našem Facebooku a Instagramu se pořád něco děje.