Přijímací zkoušky

  • Děkujeme všem uchazečům za přijímací zkoušky a za inspirativní rozhovory nad motivačním dopisem a portfoliem.
  • Výsledky přijímacího řízení naleznete v systému DIPSY a na vchodu do sídla školy v Mikulandské ulici.
  • Přijatým studentům jsme odeslali dva e-maily: 15. 5. pozdrav a 17. 5. informace.
  • Těšíme se na Vás!

Jak budou probíhat přijímací zkoušky?

Zajímá vás, jak bude probíhat přijímací rozhovor? Co je to portfolio a jak jej sestavit?

Dozvíte se níže, kde v tuto chvíli ponecháváme informace z roku 2024.

Forma přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky do Gymnázia ARTION budou probíhat formou rozhovoru, který doplní jednotnou přijímací zkoušku. Budeme si povídat o vašem motivačním dopisu (ten nám pošlete s přihláškou) a společně se podíváme do vašeho portfolia. Maximální počet bodů, který můžete získat, je 166 (100 bodů z jednotné přijímací zkoušky a 66 bodů ze školní přijímací zkoušky).

Přihláška ke studiu

Přihlášku můžete poslat od 1. února do 20. února 2024 - elektronicky (v systému DiPSy), poštou, anebo donést osobně na adresu Gymnázium ARTION, Mikulandská 134/5, 110 00 Praha 1 – Nové Město. K přihlášce přiložte motivační dopis. Žádné další doklady (vysvědčení ani lékařský posudek) nejsou potřeba.

PORTFOLIO si přinesete až na školní přijímací zkoušku.

Nejpozději 14 dnů před konáním přijímací zkoušky obdržíte pozvánku s přesným datem, hodinou a místem konání zkoušky. 

Co napsat do motivačního dopisu?

Je to jednoduché. Zajímá nás, co zajímá vás. Co vás vede právě do ARTIONU? Jaký máte vztah k umění, co máte za sebou a čemu byste se chtěli v této oblasti věnovat? Které předměty, vědy nebo oblasti života vás zajímají? Od čeho se nemůžete odtrhnout? Jak trávíte svůj volný čas? Co hlavního byste se chtěli naučit v angličtině a v nějakém dalším jazyce?

Anebo sestavíte motivační dopis jinak, lépe nebo originálněji. Je to na vás.

Co je to portfolio?

Jsou to věci, které mluví o vás za vás. Můžete je přinést v šanonu, v deskách, v krabici, na flashce, anebo jako odkaz na disc či web … Forma nerozhoduje. Může se jednat o vaše výtvory, produkty, výrobky, díla, eseje, příspěvky (třeba na sítích), certifikáty, potvrzení, doporučení, diplomy, audia, videa, příběhy, sebehodnocení … Zkrátka vše, co charakterizuje vaši osobnost, vaše znalosti, vaše dovednosti, vaše schopnosti, vaše aktivity, vaše výsledky, vaše zájmy, vaše priority, anebo to, čeho si ceníte.

Portfolio přinesete s sebou až na přijímací rozhovor.

Jak bude probíhat přijímací rozhovor?

Budeme mluvit o vaší motivaci ke studiu (co máte v motivačním dopisu). Představíte nám také vaše portfolio a my se budeme ptát, co pro vás „ty věci“ znamenají, jak vznikly, jaká práce i emoce je za nimi. Pokud se cítíte dobře v cizích jazycích, můžeme na chvíli přehodit výhybku do angličtiny. Pokud budete chtít, můžete nám předvést i něco ze svých dovedností v oblasti umění či vědy. Budeme se ptát a vy budete odpovídat, komentovat, ukazovat … A bude nás také zajímat, jaké otázky máte vy na nás. Při rozhovoru klidně použijte vaši vlastní přípravu, osnovu či poznámky.

Co je důležité pro studium v Gymnáziu ARTION?

Váš zájem o umění – tanec, hudbu, výtvarné umění nebo literaturu; vaše aktivita při práci na sobě v oblasti cizích jazyků; vaše zapojení do prakticky pojatých vědních projektů; vaše ochota spolupracovat s dalšími studenty; vaše kreativita a otevřenost k objevování nových věcí. A v neposlední řadě (vlastně v první řadě) vaše zodpovědnost za vaše studium. 

Studujete jinde a chcete do Artionu?

Jsme poměrně nové gymnázium. Pokud jste nyní zjistili, že jsme pro vás ti praví, kontaktujte ředitelku školy s žádostí o přestup. I když máme aktuálně plnou kapacitu, můžeme se spolu pobavit o budoucích možnostech a podmínkách.

Máte dotazy?

Napište nám nebo si s námi domluvte osobní/online schůzku.

Chcete s námi zůstat 
v kontaktu

Pozvěte nás do své pošty a my vám jednou za čas pošleme
to nejzajímavější z ARTIONu.

Váš e-mail je u nás v bezpečí.

Sledujte nás

Na našem Facebooku a Instagramu se pořád něco děje.