Jaroslava Bažantová, Ing. 

„Všechno souvisí se vším“…

Přišla výzva: učit češtinu cizince, hlavně manažery velkých společností pro první zahraniční jazykovku v Praze: Linguarama (Anglie), tehdy nebylo nic, žádné materiály, návody, knihy, všechno si učitel musel připravit, promyslet, osahat a přizpůsobit klientovi, učila jsem „generály“ v mnoha firmách: Deloitte, Douwe Egberts, Nestle Food, Eon, atd a skoro všechny manželky generálů ve Škodě Mladá Boleslav. Všechno na IČO. To všechno víc než 20 let. V roce 2000 jsem vedle toho přešla do UJOP UK a začala učit přípravné kurzy cizinců pro studium na českých univerzitách v češtině. Učila jsem kromě češtiny i chemii a biologii - do roku 2006. V roce 2007 jsme s kolegyní založily vlastní jazykovou školu zaměřenou na výuku češtiny.
Jaroslava Bažantová

Důležité milníky
Jarčiny kariéry

Od roku 2010 až do letošního roku jsem učila na 3. lékařské fakultě v anglickém programu „lékařskou češtinu“ – komunikaci s pacientem.
A od letošního roku vedu výuku biologie na UJOP UK (Ústav jazykové a odborné přípravy), je to přípravný kurz pro cizince k přijímacím zkouškám na přírodovědné a lékařské fakulty a studiu v češtině. Připravuji výukové materiály, testy a podílím se na výuce.
Obecně: miluju výzvy, které mě nutí dokázat něco nového, vyzkoušet si to, často skáču do bazénu, aniž bych se podívala, kolik je v něm vody, občas to bolí ale ještě jsem se neutopila 😊
V roce 2002 jsem například koordinovala projekt „Vrchotovy Janovice“, projekt na záchranu a obnovu zdejšího parku ve spolupráci s Rakouskem a Německem na úrovni ministerstev, včetně organizování dvou mezinárodních konferencí odborníků na podporu tohoto projektu. Povedlo se…..
Každá změna byla pro mě výzvou: zkusit něco nového, uvést to do života a najít způsob, jak to dovést k úspěšnému konci. Pomoci studentům najít cestu k pochopení a dokázat, že naučit se dá všechno, jen si najít svoji cestu k porozumění. A to je podle mě práce učitele – pomoct studentovi tu cestu najít.
A nyní je v Artionu.